




Сьогодні (28.01) відбулося засідання команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами (ООП) у Ружичанському ЗДО "Сонечко". Основною метою зустрічі було:
- аналіз динаміки розвитку дитини з особливими освітніми потребами за підсумками першого півріччя 2024-2025 навчального року;
- обговорення результатів індивідуальної програми розвитку (ІПР): її відповідності поточним потребам дитини, та виконання індивідуального навчального плану (ІНП);
- оцінка ефективності проведення корекційно-розвивальних занять і визначення подальших кроків.
У ході засідання детально розглядалися досягнення дитини, труднощі, які виникали під час навчання та корекційної роботи, а також рекомендації щодо вдосконалення освітнього процесу.
Завдяки злагодженій роботі педагогів, спеціалістів і батьків ми бачимо позитивні зміни в навчанні та соціалізації дитини. Корекційно-розвивальні заняття продемонстрували свою ефективність, сприяючи розвитку ключових навичок.
Дякую кожному члену команди за злагоджену співпрацю та відповідальне ставлення до важливої справи — підтримки дитини з ООП.

25 лютого 2025 року, фахівець (консультант) КУ «Інклюзивно-ресурсний центр», Оксана Базюк, взяла участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Скаржинецькому ЗДО, Розсошанської громади.
Фахівці детально аналізували та ознайомлювали батьків з результатами виконання короткострокових цілей. Також обговорювали навчальні досягнення, відзначали сильні сторони дітей з ООП, визначали шляхи подолання певних освітніх труднощів, ділилися ефективними методами та прийомами взаємодії.

З метою вивчення сутності та можливостей використання сучасних інноваційних технологій у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами, впливу на підвищення якості освітнього та корекційно-розвивального процесів 26 лютого 2025 року було проведено семінар-практикум "Використання сучасних технологій у навчанні дітей з ООП"
Міжнародний день протидії булінгу (International Stand Up to Bullying Day) відзначається щороку у два різні дні: третя п'ятниця листопада та остання п’ятниця лютого. Остання дата збігається з Тижнем боротьби з булінгом, що посилює послання єдності проти переслідувань. З моменту його започаткування у 2008 році понад 230 шкіл, робочих місць та організацій, що представляють понад 125 000 осіб, зареєструвалися для того, щоб виступити проти булінгу. Учасники засвідчують свою прихильність, ставлячи підпис і одягаючи спеціальну рожеву сорочку-обітницю.

Булінг – це серйозна проблема, яка може залишити глибокий слід у житті дитини. У цьому відео ми розглянемо, що таке булінг, які його основні причини та наслідки, а також як йому запобігти, особливо в інклюзивному середовищі. Ви також дізнаєтеся, як діяти, якщо булінг уже стався, і яку роль у цьому процесі відіграють батьки, вчителі та фахівці.
Разом ми можемо створити безпечне та підтримуюче середовище для всіх дітей!

9 січня 2025 року відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу у Шумовецькій гімназії Розсошанської сільської ради.
Результати засідань команд супроводу:
-проаналізовано навчальні досягнення та динаміку розвитку осіб з ООП. Обговорили, які успіхи вже досягнуто, які труднощі ще виникають і в яких сферах потрібна додаткова підтримка;
- обговорили результативність корекційно-розвиткових занять.

10.01. 2025 року відбулися засідання Команд психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами в Новосільському ЗЗСО.
Під час засідань учасниками Команд супроводу детально проаналізовано виконання Індивідуальних програм розвитку здобувачів освіти, аналіз їх стану розвитку та навчальних досягнень на кінець першого семестру. Командами супроводу орієнтовно сплановано подальшу організацію освітнього процесу, реалізацію корекційно-розвиткових цілей з урахуванням індивідуальних потреб та можливостей кожної дитини з ООП.
Основною умовою у забезпеченні успішності навчання дитини з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому навчальному закладі є індивідуалізація навчально-виховного процесу. Індивідуальне планування навчально-виховного процесу починається з розроблення індивідуальної програми розвитку (ІПР), яка допомагає педагогічному колективу закладу пристосувати освітнє середовище до потреб дитини та забезпечити доступність загальноосвітньої навчальної програми. Вона закріплює вимоги до організації навчання дитини, зокрема визначає характер освітніх послуг та форм підтримки. Саме з цією метою 20, 21 та 22 вересня відбулися засідання команд психолого-педагогічного супроводу в Новосільському ЗЗСО І-ІІІ ступенів за участі фахівця ІРЦ Ярмолинецької селищної ради Наталії ВОЙТ.
.png)
.png)
.png)

22 вересня 2023 року, за участі фахівця (консультанта) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк Альони, відбулося засідання Команди психолого-педагогічного супроводу в Шумовецькій гімназії. Обговорювались питання щодо створення ІПР, проведення корекційно-розвиткових занять, внесення ІПР у автоматизовану систему.
17 лютого 2022 року фахівці (консультанти) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Гевал І. В. та Стасюк А. С., взяли участь у перегляді онлайн семінару-практикуму «Психологічні аспекти становлення і розвитку дитини з особливими освітніми потребами» організованим Хмельницьким ОІППО та обласним ресурсним центром підтримки інклюзивної освіти. Дякуємо доповідачам за корисну та змістовну інформацію.


17 лютого 2022 року фахівець (консультант) ІРЦ Ярмолинецької селищної ради, Стасюк А. С. провела онлайн засідання батьківської школи: «Гармонійна мама-гармонійна дитина».
Батьки дітей з особливими освітніми потребами мали змогу ознайомитись з інформацією про емоційне вигорання та ефективні шляхи його подолання, про взаємини дитячо-батьківських відносин, отримали практичні поради та рекомендації щодо побудови гармонійних стосунків з дитиною з особливими освітніми потребами.
